Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Konserwacja i czyszczenie reflektorów

Konserwacja i czyszczenie reflektorów

Data publikacji 12 listopada 2023


Stosunkowo często zdarza się, że osoby zainteresowanie motoryzacją są w stanie stwierdzić, czy jakiś samochód jest nowy, czy też raczej nieco starszy patrząc na samo światło reflektorów, nawet jeśli taka sytuacja dzieje się w środku nocy, a światło z lamp to jedyne, co taka osoba wie na temat tego samochodu. Nie chodzi tu nawet o to, że w nowoczesnych samochodach często stosuje się bardziej nowoczesne technologie, jak lampy LED, czy lampy laserowe. Rzecz w tym, że reflektory się z czasem zużywają, przez co światło jakie emitują, zmienia nieco swój charakter. W tym krótkim wpisie wyjaśnimy, z czego to wynika i jak ten problem można odwrócić i sprawić, że lampy będą wyglądały jak nowe.

 Przyczyny konieczności konserwacji

Główną przyczyną faktu, że światło reflektorów z czasem zmienia swój charakter jest to, że na szklanej lub rzadziej plastikowej obudowie lampy pojawiają się drobne zarysowania, przez co owo szkło lub plastik przestają być przejrzyste i stają się nieco zamglone. Działa to na podobnej zasadzie, co mleczne szyby, jakie często można spotkać w drzwiach do łazienki. Szkło takie nie różni się składem od szkła przejrzystego, różnicą jest jedynie faktura powierzchni takiej szyby. W szybach przejrzystych jest ona całkowicie gładka, dzięki czemu światło może przez nią swobodnie przenikać. W przypadku szyb mlecznych powierzchnia jest pokryta mikroskopijnymi rysami, przez co światło ulega rozproszeniu.

Podobną sytuację można obserwować na reflektorach samochodowych, które z czasem się rysują i stają się coraz mniej przejrzyste. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste. Wystarczy wypolerować powierzchnię takiej lampy. Można to zrobić domowym sposobem przy użyciu pasty do zębów i ścierki. My jednak polecamy wykorzystanie przygotowanej w tym celu pasty polerskiej. Dzięki której taka naprawa jest szybsza i przyjemniejsza. Wystarczy kilka minut polerowania, aby gołym okiem zauważyć, że lampa odzyskała dawny blask i wygląda niemal jak nowa.

Materiał zewnętrzny

Redakcja kwateryzabki.pl

Nasi doświadczeni specjaliści dzielą się profesjonalną wiedzą, praktycznymi poradami i inspirującymi historiami, które pomagają czytelnikom odkrywać świat, dbać o zdrowie i czerpać radość z aktywnego stylu życia. Od lat wspieramy naszych odbiorców, dostarczając wartościowe treści, które wzbogacają ich codzienne doświadczenia i inspirują do nowych przygód.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?