kwateryzabki.pl

Blog tematyczny o turystyce sporcie i innym ciekawostkom

Turystyka

Jakie akcesoria turystyczne są niezbędne, by biwak był udany?

Jakie akcesoria turystyczne są niezbędne, by biwak był udany?

Nadal bardzo chętnie spędzamy czas pod namiotem, ciesząc się bliskością przyrody. Biwakowanie na łonie natury ma wiele zalet. Ważne jest, że można odpocząć od codziennych wyzwań, obowiązków i hałasu, który nieustanie nam towarzyszy. Trzeba jednak pamiętać, że chcą wygodnie i komfortowo spędzić czas należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria turystyczne. Jakie akcesoria turystyczne są niezbędne na biwaku?

Dobry sen na biwaku

Niezbędny na biwaku będzie wygodny namiot oraz śpiwory. Warto pamiętać, że noce szybko robią się zimne i nawet pod koniec lata można porządnie zmarznąć w czasie nocnego odpoczynku. Wybierając namiot koniecznie trzeba zaplanować, na ile osób ma być. Można zdecydować się na namiot jednoosobowy, gdy planujemy samotne wycieczki. Warto jednak wybrać większy namiot, który będzie wygodny dla całej rodziny. Niezbędne akcesoria na biwak to śpiwory. Należy je dopasować do warunków, w których będziemy odpoczywać. W górach, gdzie temperatury mogą spaść bardzo mocno, konieczny jest gruby i ciepły śpiwór. Wybierając śpiwór na wypad, gdzie będziemy dużo chodzić należy zwrócić uwagę, by nie był on ciężki.

Biesiadowanie

Nawet zaprawieni w chodzeniu turyści czasami mają ochotę odpocząć. Warto o tym pamiętać i przed wyjazdem zaopatrzyć się w akcesoria turystyczne, które ułatwią przygotowanie oraz spożycie posiłków. Bardzo przydatne są takie akcesoria na biwak jak silikonowe naczynia. Takie talerze oraz miski są wygodne, nie zbiją się, a po posiłku można je spakować i nie zajmują dużo miejsca. Konieczne są również sztućce turystyczne. Najlepiej te składane, które są wytrzymałe i zawsze w komplecie. Warto również mieć z sobą termiczny kubek. Nie ma nic lepszego po długim marszu niż pyszna, gorąca kawa. Wyjeżdżając na biwak samochodem można pozwolić sobie na takie akcesoria turystyczne jak składany stolik, turystyczne krzesła czy lodówka, która ułatwi przechowywanie pokarmów, które szybko się psują. Niestety turystyka piesza musi obejść się bez takich luksusów.

Przydatne gadżety

Wybierając rzeczy na biwak należy je podzielić na te, które są niezbędne oraz te, które warto mieć ze sobą. Do takich rzeczy na pewno należy koc piknikowy z folią. Wydaje się to być rzeczą nieważną, ale siadanie na mokrej trawie na pewno nie jest przyjemne.

Na wakacyjne biwakowanie warto również zabrać latarkę czołową. Jest ona wygodna, gdy trzeba przez dłuższy czas iść. Trzymanie latarki w ręce nie jest najwygodniejsze. Przydadzą się również lampki solarne, które w nocy pięknie oświetlą nasz namiot.

Wyjeżdżając na biwak koniecznie trzeba zabrać długi przedłużacz, który jest niezbędny na polu namiotowym. Dzięki niemu można podłączyć się do skrzynki z prądem. W takich momentach warto chociażby podładować telefon, który jest niezbędny, gdy udajemy się na pieszą wędrówkę.

Turystyka piesza nie jest dla każdego. Biwakowanie również nie każdemu się spodoba. Jednak osoby, które zdecydują się na taki odpoczynek muszą dobrze się do niego przygotować zabierając niezbędne akcesoria turystyczne.

Udostępnij