kwateryzabki.pl

Blog tematyczny o turystyce sporcie i innym ciekawostkom

Sport

Jak kupić rakietę tenisową dla gracza początkującego?

Jak kupić rakietę tenisową dla gracza początkującego?

Rozpoczęcie gry w tenisa wymaga odpowiedniego wyposażenia. Podstawa to wtedy rakieta tenisowa. Jaka jest polecana dla początkującej osoby?

Nie każdy wie, ale rakiety tenisowe są dostępne w zróżnicowanych wariantach dopasowanych również pod kątem stopnia zaawansowania gracza. Właśnie dlatego początkujący grają z użyciem innych rakiet niż zawodowcy. Wielu producentów ma zatem w ofercie rakiety dla zróżnicowanych graczy, a ponadto mogą mieć one też rozmaite parametry techniczne, na przykład jak oferowana przez firmę Head rakieta dostępna w sklepie dotenisa.pl. Czym zatem powinna cechować się rakieta dla gracza początkującego?

Czym musi wyróżniać się dobra rakieta tenisowa na start?

Początkujący gracze nie mają jeszcze tak rozwiniętych umiejętności jak ci, którzy grają już od dawna. Oznacza to, że powinni oni korzystać z rakiet, które wspomagają naukę i wybaczają błędy, jakie mogą wtedy często się pojawiać.

W przypadku nowych graczy znaczenia nie ma zatem szybkość czy siła odbicia, natomiast nacisk kładzie się na budowę techniki.

Również duże znaczenie ma wybór takiej rakiety, która nie będzie powodowała szybkiego zmęczenia ręki i dłoni, ponieważ może to wywołać większe zniechęcenie do gry. Właśnie dlatego rakiety te są na ogół lżejsze.

W takim wariancie dostępna jest też Head rakieta dostępna w sklepie dotenisa.pl – można zamówić ją z szybką dostawą bezpośrednio pod swój adres na terenie całego kraju.

Parametry rakiet tenisowych – jakie są najważniejsze dla początkujących?

Wybierając odpowiednią rakietę dla początkującego gracza, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Oto parametry techniczne, które mają wtedy największe znaczenie:

Waga rakiety

Jak wspomniano wcześniej, dla osób początkujących polecane są rakiety lżejsze, ponieważ nie powodują one tak dużego zmęczenia ręki i dłoni w trakcie gry.

Rozmiar rakiety

Dobierany jest on indywidualnie, by odpowiadać wzrostowi i preferencjom użytkownika.

Rozmiar główki rakiety

Dla początkujących polecane są rakiety z główkami większymi, ponieważ wtedy pozwalają one na łatwiejsze odbijanie piłki i wybaczają więcej popełnianych podczas nauki błędów.

Balans rakiety

To bardzo ważny parametr, który odnosi się do środka ciężkości, jaki ma rakieta tenisowa. W przypadku osób początkujących zwykle zaleca się wykorzystanie rakiety o balansie neutralnym albo lekko na rączkę.

Materiał

Najczęściej poleca się używanie rakiet grafitowych, z grafitowych kompozytów. W takim wariancie oferowana jest też praktycznie każda produkowana przez markę Head rakieta dostępna w sklepie dotenisa.pl. Dzięki temu rakiety są lekkie, wytrzymałe i absorbują wstrząsy, co jest zdrowe dla ręki.

Gdy zatem poszukuje się dobrej rakiety tenisowej dla gracza początkującego, pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników. Warto zdecydować się na jej zakup w dobrze wyposażonym sklepie tenisowym, ponieważ można wtedy łatwo wybrać najlepszy model rakiety dopasowanej do swoich potrzeb. W razie potrzeby można też skorzystać z fachowych porad sprzedawców przy wyborze najlepszego modelu rakiety.

Udostępnij